Zaznacz stronę

Hardcourt Bike Polo – polo rowerowe

W ostatnich latach popularność zyskała alternatywna forma gry bike polo znana jako „Hardcourt Bike Polo”.

W tym wariancie drużyny składające się z trójki graczy rywalizują na: kortach tenisowych, boiskach do hokeja ulicznego, innych dostępnych nawierzchniach. Producent AZETX dostarczy państwu kompletny system band mobilnych do polo rowerowego. Wykonamy dowolny wzór i rozmiar w zależności od potrzeb użytkowników. Oferujemy systemy sezonowe oraz systemy całoroczne wzmocnione aluminiową konstrukcją. Fotografia przedstawia system sezonowy.

 

Rowerowe_polo

fot. BIKE POLO ZIELONAGÓRA „Boisko wielofunkcyjne w Przylepie”

Generalnie jest to szybsza gra z trójką zawodników w drużynie, bez zmian i ze wszystkimi zawodnikami na boisku przez cały czas.

Używana jest piłka do hokeja ulicznego, a mecze są rozgrywane do momentu, gdy jedna drużyna zdobędzie pięć punktów lub upłynie czas, bez rozgrywania chukkarów.

Podczas gry turniejowej limit czasu, taki jak 10 minut, może być wykorzystany do maksymalizacji liczby rund turniejowych możliwych w ciągu dnia.

Banda 1
Banda 2
Banda 3

Istnieją trzy podstawowe zasady gry:

1. W przypadku stopy w dół lub dotarcia czyli tzw. dotknięcie ziemi stopą, wówczas zawodnik musi odbić – pojechać na sam środek kortu i uderzyć młotkiem w konkretnie wyznaczone miejsce.

Zazwyczaj po obu stronach boiska znajduje się tap-out.

2. Aby zdobyć bramkę – pkt, zawodnik atakujący musi uderzyć piłkę w poprzek linii bramkowej za pomocą wąskiego końca pobijaka – nazywa się to STRZAŁ lub UDERZENIE. Z kolei uderzenie piłki w poprzek linii bramkowej szerokim końcem pobijaka nazywa się PRZETASOWANIEM.

3. W momencie kiedy jedna z drużyn zdobywa bramkę, przeciwna drużyna musi wycofać się na swoją połowę i poczekać, aż rywal (gracz lub piłka, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej), przekroczy linię środkową boiska przed ponownym rozpoczęciem gry.